sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Monitoring domu i mieszkania
(2015-04-09)
W ostatnich latach usługa monitoringu stała się bardzo popularna i powszechna. Objęte są nią sklepy i firmy, często osiedla, a nawet miasta. Teraz przyszła pora na monitoring mieszkań i domów prywatnych. Jak sprawić, by dom był bezpieczny, a nam żyło się komfortowo?

Monitoring domu – i jesteś bezpieczny!


Wszyscy zmierzamy w jednym kierunku – chcemy spokojnego, bezpiecznego życia. W tym celu polecany jest monitoring domu. Zapewnia on jego posiadaczom poczucie bezpieczeństwa.

Monitoring domu obejmuje także teren wokół niego, wraz z garażem, parkingiem oraz bramą wjazdową na posesję. Z dużym powodzeniem może zapobiec kradzieżom, dewastacjom oraz wszelkim formom wandalizmu.

Bezpieczny dom to zdecydowanie taki, wyposażony w najnowsze systemy monitorujące, z których materiały mogą służyć policji za dowody popełnionego przestępstwa, czy aktu wandalizmu.

Kamery w domu powodują, że mieszkańcy są pewni swojego bezpieczeństwa. Nie boją się nieoczekiwanych wtargnięć i napadów, gdyż ich posesja stale jest pod okiem wyspecjalizowanej firmy monitorującej. Wartością dodaną posiadania monitoringu domu jest możliwość wynegocjowania korzystnej stawki przy ubezpieczaniu domu, czy mieszkania.

Dwa systemy zabezpieczeń – wyższy stopień ochrony własności

Doskonałym rozwiązaniem dla zabezpieczenia domu, czy mieszkania jest instalacja dwóch zintegrowanych ze sobą systemów zabezpieczeń – monitoringu i alarmu. Jest to pewne rozwiązanie. Monitoring mieszkania, połączony z dobrym jakościowo systemem alarmowym, w zdecydowany sposób podniesie poziom naszego bezpieczeństwa. Wyspecjalizowane firmy dokonają doboru odpowiedniego sprzętu. Z pewnością, w rekomendowanym zestawie znajdą się kamery kolorowe. Rynek oferuje modele, które mogą zostać zastosowane na zewnątrz budynku i w jego wnętrzu. Do zestawu dołączy także rejestrator dvr – jeśli zamierzamy oglądać obraz przez Internet, musi być wyposażony w wejście LAN. Obecnie dostępne są również kamery z oświetlaczem IR, odpowiednie do miejsc zaciemnionych.

Kamery – wielość modeli daje swobodny wybór

Dzięki zastosowanym zabezpieczeniom oraz monitoringowi połączonemu z systemem alarmowym, możemy czuć się jak bezpieczna rodzina w swoim mieszkaniu, czy też domu.

Kamery w domu to podstawa naszej pewności, co do wysokich standardów oferowanego nam bezpieczeństwa. Współczesny rynek elektroniczny kusi mnóstwem typów i modeli kamer – decydując się na zakup kamery przemysłowej powinniśmy precyzyjnie określić w jakich warunkach sprzęt ten będzie pracował – w dzień czy w nocy, a może przez całą dobę? W ostatnim czasie klienci często decydują się na zakup kamer megapikselowych IP, dających doskonałą jakość obrazu, który dodatkowo może być cyfrowo zbliżany. Obraz taki daje odbiorcy szereg szczegółów.

Dobry obiektyw, obudowa z grzałkami, termostat – kamery o podwyższonych parametrach, ze zwiększoną rozdzielczością, z pewnością nie zawiodą oczekiwań klientów. Dodatkowo, w solidnej obudowie, wandaloodpornej, mogą z powodzeniem służyć przez długi czas, dając doskonałej jakości obraz. Śmiało można stwierdzić, że kamery w mieszkaniu są podstawą bezpiecznego, spokojnego życia jego mieszkańców.

Dobry obiektyw to podstawa sukcesu

Podstawowym zadaniem firmy montującej kamery jest odpowiednie dobranie obiektywów, co decyduje o poprawnym działaniu całego systemu. Wśród obiektywów znajdują się modele z przysłona automatyczną, używane wewnątrz budynków, w których oświetlenie jest zmienne i z przysłoną ręczną, których używa się w pomieszczeniach wewnętrznych o stałym naświetleniu. Kolejnym krokiem jest dobór długości ogniskowej obiektywu. Istotne jest także zasilanie montowanych w domach lub mieszkaniach kamer. Rynek oferuje kamery zasilane 12 V napięciem stałym oraz o mocy 230 V. Pierwsze z nich jest najczęściej stosowanym napięciem w montowanych systemach kamer przemysłowych.

Decyzja o montażu monitoringu, najlepiej zintegrowanego z systemem alarmowym, z pewnością stanowi doskonałe zabezpieczenie domu przed złodziejami. Dzięki zastosowanym nowoczesnym systemom, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie w swoich domach i mieszkaniach. Kierując się zatem hasłem „Bezpieczeństwo ponad wszystko!”, warto przemyśleć sprawę ewentualnego montażu urządzeń monitorująco-alarmujących.