sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Jak wybrać odpowiednią firmę budowlaną?
(2015-02-19)

Wybór odpowiedniej firmy budowlanej w procesie zakupu i remontu mieszkania, jest jedna z najtrudniejszych rzeczy. Brnąc przez szereg umów i papierów podczas podpisywania umowy kupna domu czy mieszkania, mamy do dyspozycji wiedzę notariusza i agenta nieruchomości. Przy wyborze fachowców, którzy zajmą się remontem naszych czterech ścian, musimy zdać się na swoją intuicję i opinie innych.

W miastach, w których handel nieruchomościami nadal kwitnie, firmy remontowo-budowlane pojawiają się na rynku jak przysłowiowe grzyby po deszczu, równie łatwo z tego rynku znikają. W rzeczywistości przetrwać mogą jedynie najlepsi, a o tych prawdziwych fachowców naprawdę trudno. Jak więc zabezpieczyć się przed katastrofą budowlana, usterkami i problemem z ekipa budowlaną?

Jak znaleźć firmy budowlane? Popytajmy wśród znajomych, którzy niedawno borykali się z podobnymi problemami. Poszperajmy również w internecie, na przykład wpisując w Google frazę: firma budowlana Warszawa. W efekcie będziemy w stanie stworzyć listę kilku, a nawet kilkunastu przedsiębiorstw budowlanych.

Na początku określmy swoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy jest to budowa domu czy remont, poprośmy o szczegółowy kosztorys i terminarz przeprowadzanych prac. Zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy i zleceniu prac danej firmie, sprawdźmy jej doświadczenie na rynku i referencje wcześniejszych zleceniodawców, jeśli firma takie posiada. Oczywiście, nie każdy przykłada wagę do tego, by referencje były dostępne na piśmie. W przypadku firm budowlanych najlepszymi referencjami są same budowle, będące ich dziełem. Poprośmy o adresy inwestycji, porozmawiajmy z właścicielami i sprawdźmy na własne oczy, w jaki sposób zostały przeprowadzone prace. Teraz możemy zdecydować, czy dana firma pasuje do naszego projektu, ma odpowiednie doświadczenie w zakresie prac, które nas interesują i spełnia w pełni nasze oczekiwania.

Warto również zapytać o ubezpieczenie. Posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na wypadek wadliwie przeprowadzonych prac i późniejszych usterek daje nam gwarancję, że firma świadcząca usługi budowlane jest dobrze przygotowana i dba o to, by zabezpieczyć nasze i swoje interesy na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.