sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Czujniki ruchu – oszczędność i bezpieczeństwo
(2015-01-26)

Energooszczędność, komfort, a przede wszystkim jakość – to czynniki, które dziś wielu z nas najbardziej ceni w domowym, wewnętrznym oraz zewnętrznym oświetleniu. Aby w pełni cieszyć się z oświetlenia o wysokim standardzie, często wymieniamy tradycyjne żarówki na diody LED. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie zarówno wewnątrz mieszkania, jak i w przestrzeni przydomowej. Jak jednak rozwiązać problem oświetlenia na klatkach schodowych, rozległych ogrodach czy też miejscach rzadko odwiedzanych, gdzie nie potrzebujemy permanentnego źródła światła? Warto skorzystać z czujników ruchu.

142211372833359600.jpg


Oświetlenie sterowane urządzeniami takimi, jak czujniki ruchu, idealnie sprawdza się w miejscach odwiedzanych na krótki czas lub, do których w ogóle zaglądamy stosunkowo rzadko. Czujniki możemy zamontować pojedynczo, jedynie w wybranych miejscach, a także jako kompletny system. Jeśli odpowiednio dopasujemy rozmieszczenie urządzeń tego typu, zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie będzie w pełni funkcjonalne.        

 

Przy drzwiach wejściowych oraz bramach wjazdowych idealnie sprawdzi się pojedynczy czujnik ruchu. Tego typu oświetlenie przede wszystkim ułatwia zarówno domownikom, jak i gościom, bezproblemowo odnaleźć wejście do budynku po zmroku. Czujnik pojedynczy przy bramie wejściowej stanowi również o bezpieczeństwie naszego domu. Zapalające się światło sprawia, że możemy bez problemu zobaczyć, kto nas odwiedził lub, kto przechadza się koło naszej posesji. Tego typu światło również może skutecznie odstraszyć ewentualnych złodziei, dlatego często na pojedyncze czujniki decydują się także właściciele firm, montując je nie tylko przy drzwiach, ale także przy głównych i  bocznych bramach wejściowych.

Komplet systemów ruchu na pewno zda egzamin na klatce schodowej, szczególnie w wielopiętrowych blokach. Oświetlenie sterowane czujnikami stanowi nie tylko większy komfort, ale również pozwala zmniejszyć rachunki za prąd. Takich możliwości nie daje nam oświetlenie czasowe, ponieważ przy tego typu oświetleniu, światło jest włączane na każdej kondygnacji. Bardzo szeroki wybór takich urządzeń można znaleźć w tutaj: www.elektryknet.pl/Automatyka-domowa(2,22945,).aspx . Czujniki ruchu pozwalają na włączenie światła tylko na poszczególnych piętrach, co znacznie wpływa na większą energooszczędność - szczególnie, przy zastosowaniu żarówek LED, które się nie nagrzewają, a ciągłe włączanie i wyłączanie sprawia, że nie tracą na jakości ani nie przegrzewają się. Czujniki doskonale sprawdzają się także na terenie rozległych ogrodów czy w budynku firmy. Oświetlenie sterowane to doskonała inwestycja na długie lata, dlatego warto zdecydować się na montaż w przestrzeni nie tylko domowej, ale także przeznaczonej do użytku ogólnego.