sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
System alarmowy w domu jednorodzinnym
(2014-11-26)

Inwestując pieniądze i czas w budowę domu chcemy mieć pewność, że będziemy mogli bezpiecznie w nim mieszkać. Coraz częściej decydujemy się więc na założenie systemu alarmowego. Na system alarmowy składa się kilka ważnych elementów. Są to: centrala alarmowa, manipulator, czujki, sygnalizator alarmowy i dodatkowe przyciski alarmowe. Jak działa system alarmowy i w jaki sposób nas chroni? Zapraszamy do lektury artykułu.

systema.jpg

 

System alarmowy wykrywa zdarzenia ostrzegawcze

Za wykrywanie nieprawidłowych zdarzeń odpowiadają czujki systemu. W zależności od ich przeznaczenia czujki będą reagowały na niepożądane bodźce, takie jak ruch, otwieranie drzwi i okien, wybicie okien czy niszczenie drzwi i okien. Czujniki reagujące na ruch nie są doskonałe, ponieważ nie są w stanie odróżnić intruza od domownika. Dlatego za każdym razem jak wchodzimy do domu musimy dezaktywować alarm.

System alarmowy powiadamia nas o alarmie

W momencie uruchomienia się alarmu, włączają się sygnalizatory alarmowe. Mają one za zadanie, poprzez emisję dźwięku i światła, odstraszyć potencjalnego intruza i wskazać zagrożone miejsce. Obecnie instaluje się takie systemy, które w momencie włączenia się alarmu powiadamiają osoby upoważnione o zajściu, za pomocą komunikatorów. Informacja o zdarzeniu kierowana jest przeważnie do firmy, która zajmuje się ochroną naszego domu.

Systemem steruje się za pomocą centrali

Centrala alarmowa jest główną częścią systemu. To do niej spływają wszelkie informacje z czujników, steruje sygnalizatorami i w końcu powiadamia o niepożądanym zdarzeniu. Centralą sterujemy za pomocą podłączonej do niej klawiatury z ekranem. Za pomocą klawiatury włączamy i wyłączamy alarm. Montuje się ją przeważnie przy wejściu do domu, po to aby w łatwy sposób można było wyłączyć alarm. Montaż systemu warto powierzyć profesjonalistom, np.: firmie Proservice Warszawa.

Zainstalowanie alarmu w domu ma tą zaletę, że odstrasza potencjalnych złodziei. W przypadku kiedy intruz jednak zdecyduje się wejść do naszego domu alarm zostanie uruchomiony, a sygnał wysłany do firmy ochroniarskiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że złodziej nie zdąży dokonać kradzieży. System alarmowy da nam również poczucie bezpieczeństwa podczas dłuższych nieobecności w domu.