sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
WISE 2013 – o monitoringu i innych systemach zabezpieczeń
(2013-07-26)
 
wise13.jpg
 
Jak zaprojektować skuteczny system monitoringu wizyjnego na osiedlu – m.in. na to pytanie odpowiedzą eksperci podczas Międzynarodowych Targów Technik Zabezpieczeń, Ochrony Pracy i Pożarnictwa WISE 2013, które odbędą się w dniach 19-21 listopada w warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Systemy monitoringu wizyjnego są coraz bardziej dostępne i coraz chętniej wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko w firmach czy w przestrzeniach publicznych miast, ale także na osiedlach mieszkaniowych. Właśnie o tym, jak skutecznie stosować monitoring na osiedlach, będą opowiadać eksperci zaproszeni przez Akademię Monitoringu Wizyjnego – patrona merytorycznego seminarium „Systemy monitoringu wizyjnego w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na osiedlach mieszkaniowych”, towarzyszącego targom WISE 2013. Seminarium odbędzie się 21 listopada.

- Kluczowe dla skuteczności systemów monitoringu wizyjnego jest prawidłowe określenie zagrożeń i wybór adekwatnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Użytkownicy mogą np. wybrać pomiędzy systemami, które wyłącznie rejestrują obraz, a takimi, gdzie operatorzy aktywnie wykrywają zagrożenia lub gdzie obraz jest transmitowany do miejskiego centrum obserwacji i pomaga policji przeprowadzić interwencję – mówi Paweł Wittich z Akademii Monitoringu Wizyjnego.

Akademia Monitoringu Wizyjnego – patron merytoryczny seminarium, jest inicjatywą firmy Specialised Projects International, która zarządza międzynarodowymi projektami dotyczącymi systemów bezpieczeństwa. Akademia stawia sobie za cel poprawę efektywności systemów monitoringu wizyjnego działających w Polsce.

monitoring.jpg
(fot. Lentewenc)


Seminarium „Systemy monitoringu wizyjnego w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na osiedlach mieszkaniowych” skierowane jest do projektantów systemów monitoringu, zamawiających, wykonawców, a także użytkowników i wszelkich innych podmiotów dbających o bezpieczeństwo publiczne. Eksperci powiedzą m.in, o tym, jakie są techniczne możliwości systemów monitoringu, jakie są modele działania monitoringu na osiedlach mieszkaniowych. Dowiemy się, jak oświetlenie, porządek, zarządzanie roślinnością i przestrzenią podnoszą skuteczność systemów monitoringu wizyjnego. Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich wyjaśni, jak instalować kamery, żeby nie ingerować nadmiernie w prywatność osób obserwowanych. Partnerem technologicznym seminarium jest firma Axis Communications.

Dzień wcześniej, 20 listopada, zaplanowano seminarium nt. ochrony przeciwpożarowej, natomiast pierwszego dnia targów, 19 listopada, odbędzie się konferencja „Bezpieczeństwo osób i mienia – prawo, zarządzanie, technika”.

Podczas targów WISE 2013 zaprezentowane zostaną produkty czołowych producentów krajowych i zagranicznych w kategoriach: systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy monitoringu i nadzoru, mechaniczne i elektroniczne systemy zabezpieczeń, systemy ochrony danych i informacji, inteligentne technologie dostępu i identyfikacji, sprzęt i ochrona dla banków, bierne i czynne systemy ochrony przeciwpożarowej.

Targi WISE 2013, które odbędą się w dniach 19-21 listopada w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, są organizowane przez firmę Lentewenc, polską spółkę-córkę ITE Group, międzynarodowego giganta targowego.

Szczegółowych informacji udziela:

Wiktor Pietruch
Lentewenc
tel. +48 22 395 66 98
w.pietruch@lentewenc.com

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej targów wise.lentewenc.com


alarmy_rgb1.png

Patronem Medialnym Targów