sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Profesjonalny monitoring przez internet
(2011-11-21)
Od drugiej połowy listopada innowacyjne urządzenia ReadyNAS firmy NETGEAR będą dostępne z profesjonalnymi kamerami Mobotix. Takie zestawy do monitoringu domu lub firmy cechuje łatwy montaż, proste przechowywanie danych (obrazów) oraz dostęp z każdego miejsca na ziemi.

Megapikselowe Kamery IP Mobotix oraz NASy firmy NETGEAR tworzą zaawansowany system monitoringu, który jest niezwykle łatwy w montażu oraz zarządzaniu. Mobotix to niemiecki producent urządzeń monitorujących, które charakteryzuje niespotykana w innych rozwiązaniach funkcjonalność umożliwiająca m.in. wysokiej rozdzielczości zapis wideo wraz z dźwiękiem. Obraz taki jest dokładniejszy od standardowego, co w konsekwencji przekłada się na większą wartość dowodową.

 „Obraz z kamer Mobotix można zapisywać na dyskach urządzeń typu NAS. Ze względu na rygorystyczne normy jakościowe, jakie spełniają nasze urządzenia, poszukiwaliśmy dostawcy, który w pełni sprosta postawionym wymaganiom i rozszerzy funkcjonalność naszych produktów. W związku z tym, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z firmą NETGEAR. Jestem przekonany, że rozwiązanie jakie wspólnie zaoferujemy, będzie niezwykle atrakcyjną pozycją na rynku” – powiedział Harald Dingemans Managing Director Linc Polska przedstawiciela Mobotix w Polsce.

Zestawy NETGEAR/Mobotix charakteryzuje prosta instalacja nawet na dużych odległościach, niskie zużycie energii oraz brak kosztów oprogramowania, licencji jak i specjalistycznego sprzętu do nadzoru.

Przewaga monitoringu IP nad rozwiązaniami analogicznymi:

- Wysoka jakość obrazu - ma szczególne znaczenie podczas identyfikacji podejrzanych w rabunku, czy śledzenia ruchów gałki ocznej klienta, podczas robienia zakupów.

- Elastyczna archiwizacja - kamery cyfrowe można podłączyć bezpośrednio do sieci Ethernet IP. Dzięki temu eliminuje się ograniczenia odległości, umożliwiając archiwizację danych w dowolnym miejscu w sieci.

- Prosta instalacja i zasilanie PoE - kamery IP pobierają moc bezpośrednio z sieci Ethernet, dzięki temu unika się konieczności doprowadzenia zasilania do miejsca jej instalacji.

*******************
NETGEAR (Nasdaq:NTGR) jest światowym liderem w dostarczaniu innowacyjnych produktów klientom końcowym, biznesowym oraz dostawcom usług internetowych. NETGEAR tworzy zaawansowane technologicznie, wysoko wydajne produkty sieciowe. Klienci biznesowi znajdą w ofercie firmy rozwiązania z dziedziny networking, security czy też storage bez nadmiernego kosztu czy też złożoności. Firma NETGEAR obsługuje również największych dostawców internetowych dostarczając im urządzenia zapewniające dostęp do sieci Internet. Produkty NETGEAR projektowane są z wykorzystaniem najróżniejszych rozwiązań obejmujących sieci przewodowe oraz bezprzewodowe, czy też technologię przesyłania danych z wykorzystaniem sieci energetycznej. Jako odpowiedzialny producent, NETGEAR angażuje się w rozwój technologii przyjaznych środowisku naturalnemu. W ten sposób chce przyczynić się do rozwoju inteligentnych rozwiązań, które zużywają mało energii, a ich użytkownicy uzyskują znaczne oszczędności.

Mobotix AG to producent i dostawca przyjaznych użytkownikowi rozwiązań CCTV o wysokiej rozdzielczości (oprogramowanie i urządzenia). Założona w 1999 roku firma to notowany na giełdzie światowy lider w technologii megapikselowych kamer sieciowych. Wyróżnia go zdecentralizowana koncepcja monitoringu pozwalająca na oszczędność kosztów (redukcja liczby kamer) przy zachowaniu jakości obrazu umożliwiającej identyfikację osób. Od 2010 roku Mobotix rozszerzył swoją działalność o autorskie rozwiązania dedykowane dla automatyki budynkowej. Na całym świecie jest już ponad 100 000 systemów wideo Mobotix działających m.in. w ambasadach, na lotniskach, autostradach, dworcach kolejowych, portach, stacjach benzynowych, w hotelach jaki i obiektach handlowych. Siedziba oficjalnego przedstawiciela Mobotix AG w Polsce- Linc Polska, znajduje się w Poznaniu na ul. Hallera 6-8. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mobotix.com.pl, lub pod numerem telefonu (+48 61) 839 19 00.