sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Podsumowanie targów SyMas i MAINTENANCE
(2011-10-24)
Za nami III edycja targów obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych SyMas oraz II edycja targów utrzymania ruchu, planowania i optymalizacji produkcji MAINTENANCE.

Niezmiernie miło było nam po raz kolejny gościć specjalistów z branży materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu. Tegoroczna odsłona targów odbyła się według sprawdzonej już koncepcji, ale obfitowała również w nowe wydarzenia towarzyszące.

88 firm, które zdecydowały się na udział w tym ważnym wydarzeniu, na swoich stoiskach zaprezentowało między innymi: urządzenia do transportu, przeładunku i magazynowania, aparaturę kontrolno-pomiarową, elektronikę systemów ważących, osuszacze i filtry powietrza, dmuchawy, sprężarki, silosy i magazyny, suszarnie, czyszczalnie i transportery, odsiewacze wibracyjne, przenośniki, podajniki, dozowniki, wagi, mieszarki, suszarki, granulatory, separatory, młyny, kruszarki, prasy, odpylacze przemysłowe, środki smarne, usługi w zakresie utrzymania ruchu, zabezpieczenia przeciwwybuchowe, usługi - ATEX. Obecność firm z takich państw jak m.in.: Finlandia, Dania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Francja, Rumunia, Czechy czy Słowenia nadała targom międzynarodowego charakteru.

Z uwagi na szeroką tematykę obejmującą targi prezentowana oferta zyskała sobie uznanie wśród przedstawicieli wielu sektorów przemysłu. W gronie odwiedzających targi, najliczniej reprezentowane były branże: chemiczna, spożywcza, budowlana, wydobywcza, metalurgiczna oraz transportowa. Targi odwiedziły osoby podejmujące kluczowe decyzje w przedsiębiorstwach, a przez to mające wpływ na kwestie związane z zakupem nowego sprzętu czy wdrażaniem nowoczesnych technologii. Na targach obecni byli zarówno właściciele i prezesi zakładów, jak również inżynierowie, technolodzy i kierownicy produkcji czy specjaliści ds. technicznych.

Tworząc kolejną edycje targów staraliśmy się zadbać nie tylko o ciekawy dobór wystawców, ale również zapewnić odwiedzającym dodatkowe możliwości zgłębienia wiedzy o branży. Stałym punktem imprez organizowanych pod szyldem easyFairs® są warsztaty learnShops. Cykl prezentacji i mini-wykładów przygotowanych przez najlepszych specjalistów z branży miał na celu poszerzenie wiedzy zwiedzających na temat nowych technologii i rozwiązań, co stanowiło doskonałą okazję aby w czasie wizyty na targach uzupełnić zarówno teoretyczną jak i praktyczną wiedzę z zakresu materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu.

W ramach tegorocznych targów odbyły się również dwie imprezy towarzyszące:

-Międzynarodowe Seminarium INDEX. Zabezpieczenia przeciwwybuchowe ATEX - organizowane przez firmę Tessa Wolff i Synowie,

- V Krakowskie Seminarium z cyklu Energia-Media-Utrzymanie ruchu. Diagnostyka-Bezpieczeństwo-Systemy informatyczne. Zysk energetyczny w utrzymaniu ruchu - organizowane przez firmę humac.

Jak pokazują wyniki ankiet, większość odwiedzających pozytywnie oceniła ofertę zaprezentowaną na targach. Goście docenili również estetyczną zabudowę stoisk, dobrą organizację i profesjonalną obsługę, a przede wszystkim atmosferę panującą na targach. Poprzez ściśle branżowy charakter targi odwiedzili wyłącznie specjaliści z branży materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu. Znacząco ułatwiło to nawiązywanie kontaktów, a w przyszłości zapewne przełoży się na wiele zrealizowanych kontraktów.

GALERIA ZDJĘĆ
RAPORT Z TARGÓW
KATALOG TARGOWY

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną edycję targów SyMas i MAINTENANCE, które odbędą sie 3 i 4 października 2012 r. w Krakowie.