sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Nowoczesny monitoring dla każdego – kamery IP od Hikvision
(2018-06-25)

Monitoring wideo staje się coraz powszechniejszy, w dużej mierze dzięki kamerom IP nie wymagającym tworzenia złożonych systemów. Technologia IP pozwala na przesyłanie obrazu z wykorzystaniem połączenia internetowego i śledzenie wybranego obszaru za pośrednictwem laptopa, tabletu czy telefonu bez konieczności kupowania dodatkowego rejestratora.

cctv-2596537_960_720.jpg

 Monitoring wideo staje się coraz powszechniejszy, w dużej mierze dzięki kamerom IP nie wymagającym tworzenia złożonych systemów. Technologia IP pozwala na przesyłanie obrazu z wykorzystaniem połączenia internetowego i śledzenie wybranego obszaru za pośrednictwem laptopa, tabletu czy telefonu bez konieczności kupowania dodatkowego rejestratora. Takie rozwiązanie sprawia, iż kamery IP są bardzo popularne wśród laików. Jeśli chcesz na własny użytek zamontować monitoring w sklepie, przed domem, w garażu czy w warsztacie, solidna kamera IP będzie znakomitym wyborem.

W sprzedaży znajdziesz urządzenia pochodzące od wielu różnych producentów. Jakim markom warto zaufać? Gdy mowa o monitoringu, bezpiecznym wyborem zawsze są produkty Hikvision. Na przykładzie rozwiązań oferowanych przez tego znanego producenta sprawdźmy, dlaczego kamery IP Hikvision są odpowiednie dla osób nie zajmujących się monitoringiem zawodowo i jakie funkcjonalności mogą okazać się szczególnie przydatne.

Kamera bez rejestratora, czyli banalnie prosty montaż

Jeśli kilka lat temu zetknąłeś się z systemem monitoringu w pracy czy szkole, prawdopodobnie widziałeś tzw. kamery analogowe podłączone przewodami do specjalnego rejestratora. Takie rozwiązania nadal są stosowane, ale na niewielkiej przestrzeni nie mają sensu – zwłaszcza, gdy chcesz zainstalować tylko jedną kamerę. W domu czy biurze o wiele lepiej zamontować urządzenie wykorzystujące internet protocol (IP). W ofercie Hikvision znajdziesz kamery IP, które są dodatkowo wyposażone w slot na karty pamięci w popularnym formacie SD. To oznacza, że kamera może działać jako niezależne urządzenie, nagrywając obraz na kartę. Gdy miejsce na nośniku pamięci się skończy, można wymienić kartę na nową albo pozwolić kamerze na nadpisywanie poprzednich nagrań.

Zaawansowana automatyka i prosta konfiguracja


Kamery IP Hikvision oferowane są w parze z zaawansowanym oprogramowaniem. Producent przygotował wiele wersji software’u pod konkretne grupy klientów, dzięki czemu monitoring parkingu, biura czy okolicy przed domem może być jeszcze skuteczniejszy. Wiele opcji jest też konfigurowalnych. Można tak ustawić kamerę, by rozpoczynała nagrywanie obrazu dopiero po wykryciu ruchu lub też by obraz był rejestrowany w konkretnych godzinach albo po przekroczeniu wskazanego obszaru. Dzięki temu miejsce na karcie (lub dysku, jeśli jednak zdecydujesz się na rejestrator) nie skończy się zbyt szybko, a najważniejsze wydarzenia zostaną zapisane.

Możliwe jest oczywiście również śledzenie bieżącego obrazu z urządzenia. Kamery Hikvision wykorzystują nowoczesne technologie w chmurze, ale dla „zwykłego” użytkownika najważniejsze jest to, że w każdej chwili może zobaczyć podgląd za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu. Hikvision proponuje klientom bardzo prostą konfigurację. Ustawienie parametrów zapisu i włączanie podglądu nie sprawi trudności nawet kompletnemu laikowi.

Wymagania sprzętowe kamer IP Hikvision również uległy uproszczeniu. Stały dynamiczny adres IP nie jest już niezbędny, by kamera mogła działać prawidłowo. Wystarczy podłączyć urządzenie do dowolnego internetu mobilnego.

Monitoring w najwyższej rozdzielczości


Kamery IP Hikvision zostały dostosowane do użytkowników indywidualnych, jednak nie oznacza to, że oferują one obraz gorszej jakości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by monitorować swoje lokum lub miejsce pracy za pomocą kamer IP nawet w rozdzielczości 4K. Jeśli interesuje Cię najwyższa ostrość obrazu możesz postawić na takie modele, jak:

  -  Kamera kompaktowa HIKVISION DS-2CD40C5F

  -  Kamera tubowa Hikvision DS-2CD2085FWD-I

  -  Kamera kopułowa Hikvision DS-2CD1741FWD-IZ

Produkty Hikvision oferują też szereg dodatkowych funkcji, które poprawiają klarowność obrazu. Systemy takie, jak DWDR, 3D DNR czy BLC zadbają o odpowiedni kontrast, doświetlenie pierwszego planu, bilans bieli oraz redukcję szumów. Większość modeli tego producenta została wyposażona również w promiennik podczerwieni umożliwiający kamerze skuteczne monitorowanie w nocy.