sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Monitoring domu - czy warto postawić na ukryte kamery?
(2018-04-25)

Bezpieczeństwo rodziny oraz naszego mienia, to dla wielu ludzi priorytet. I trudno się temu dziwić, zwłaszcza, że coraz częściej można usłyszeć o brutalnych napadach lub nieuczciwości odwiedzających mieszkania osób - inkasentów, fachowców czy niań do dzieci. W jaki sposób trzymać rękę na pulsie? Można postawić na ukryte kamery - zapraszamy do lektury na temat tego sprzętu.

monitoring-domu.jpg

Ukryte kamery - rodzaje
Zacznijmy od tego, co w ogóle możemy wybrać, jeśli chcemy zabezpieczyć nasz dom przy użyciu zamaskowanych rejestratorów wideo. Tym razem, jako kryterium podziału wybraliśmy czynnik mobilności. Są urządzenia, które możemy dowolnie przemieszczać. Jeśli sięgniemy po inne, to mogą być one zamontowane w jednym miejscu, a ich przeniesienie zajmie chwilę.

Samą specyfikację urządzeń oraz orientacyjne ceny zaczerpnęliśmy ze strony: https://www.alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html. Dzięki temu opisujemy konkretne modele i ich możliwości.

Mobilne rejestratory wideo
Na samym początku zajmiemy się sprzętem przenośnym. Jego zaletą jest to, że możemy ustawić go w dowolnym miejscu, które nam pasuje. Możemy zatem mieć na oku każde pomieszczenie w domu. Ograniczeniem przenośnej ukrytej kamery jest ograniczony czas pracy.

Który sprzęt zasługuje na zainteresowanie? Naszym zdaniem jest to kamera HD ukryta pendrive Esonic CAM-U7 za około 500 złotych. Jest ona wyposażona w obracany obiektyw oraz czujnik ruchu. Dzięki temu nagrywanie rozpoczyna się wtedy, kiedy coś zaczyna się dziać w pomieszczeniu. Pozwala to na oszczędzanie baterii i dłuższą pracę sprzętu.

Ciekawym rozwiązaniem jest kamera zamaskowana w pilocie do telewizora PV-RC10FHD, która kosztuje niecałe 1 000 zł. W zamian otrzymujemy sprzęt wysokiej klasy. Czas czuwania w tym przypadku wynosi do 5 dni. Kamera może pracować w trybie foto, co wydłuża czas pracy. Uzyskany materiał będzie doskonałej jakości - bez problemu będziemy mogli zidentyfikować uwiecznione osoby oraz sprawdzić, co robią.

Kamery stacjonarne
Czas na urządzenia, które są mniej mobilne. Ich montaż jest z reguły bardzo prosty. Nie zawsze też ich przenoszenie jest utrudnione, co zaraz sprawdzimy na przykładzie. Warto jednak podkreślić, że tego typu ukryte kamery mają często stały dostęp do zasilania. A to pozwala na stałe monitorowanie pomieszczeń w domu. My jednak wybraliśmy sprzęt na baterie.

Nasz wzrok w pierwszej kolejności przyciągnęła kamera ukryta w listwie elektroinstalacyjnej. Koszt zakupu wynosi tutaj 850 złotych. Tak zamaskowany rejestrator można zastosować nawet w pustym pomieszczeniu. Żadnych podejrzeń nie będzie budził element instalacyjny. Montaż w tym przypadku jest magnetyczny - czyli poradzi z nim sobie każda osoba. Nie ma tu co prawda stałego zasilania - sprzęt może nagrywać non stop do 12 godzin.

Inne urządzenie, które zasługuje na zainteresowanie, jest stacja pogodowa z kamerą LawMate PV-TM10FHD. Jej czas czuwania wynosi do 9 dni. To bardzo długo, tym bardziej, że urządzenie to ma funkcjonalność standardowej stacji pogodowej. Czyli odczytamy z niej rzeczywiste wskazania czasu, temperatury, wilgotności powietrza. Ma też wbudowany budzik.

Przy tym wszystkim pozwala też na monitorowanie pokoju. I to w trybie ciągłym, bo starsze nagrania zostają nadpisywane przez nowsze. Detektor ruchu sprawia jednak, że nie będziemy mieli materiału, na którym nic się nie dzieje. Tym samym nie będziemy tracić czasu na przeglądanie nieistotnych, statycznych nagrań.

Monitoring domu - jakie sposoby poza ukrytą kamerą?
Warto brać pod uwagę, że bezpieczeństwo domu mogą zapewnić nie tylko zamaskowane rejestratory wideo. Jeśli chcemy sprawdzać, co się dzieje w otoczeniu nieruchomości, to ciekawym rozwiązaniem są fotopułapki. To specjalistyczny sprzęt, który wykorzystywany jest przez straż graniczną oraz leśników. Urządzenia te mogą pracować w ekstremalnych warunkach pogodowych. Uzyskany materiał jest zarazem doskonałej jakości.

Kiedy chcemy czuć się pewnie, to możemy też wezwać na pomoc specjalistów. Agencje ochrony oraz prywatni detektywi są w stanie zapewnić nam skuteczna ochronę. Wykorzystane narzędzia będą optymalnie dopasowane do naszych potrzeb i warunków.

Zamaskowane rejestratory - o czym pamiętać?

Zanim sięgniemy po konkretne modele ukrytych kamer albo innego sprzętu, to warto przemyśleć, jak ma wyglądać monitoring domu. Które pomieszczenia powinny być obserwowane? Co powinien widzieć obiektyw rejestratora? Jaki jest optymalny czas pracy urządzenia?

Dzięki odpowiedzi na te pytania będziemy mogli wybrać kamery najlepiej dostosowane do naszych potrzeb. I wtedy rzeczywiście zwiększymy bezpieczeństwo rodziny i nasze własne.