sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Multifunkcyjny strażnik Twojego domu
(2018-02-07)

Inteligentny wideodomofon – brzmi bardzo spektakularnie – przyznacie? Ciężko w kilku słowach określić czym jest tak naprawdę wspomniane urządzenie, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić temu cały artykuł, który miejmy nadzieję przybliży czytelnikom specyfikę tego wynalazku oraz otworzy bramy do świata nowoczesnych technologii, które wspomagają codzienne życie.

fibaro-intercom.jpg


Ponad 15 funkcji w jednym małym urządzeniu

Intercom, bo tak również nazywa się sprzęt, który najprościej można by określić, jako domofon z funkcją wideo, aczkolwiek gdy spojrzymy w opis produktu, dowiadujemy się, że posiada on o wiele więcej możliwości niż klasyczne urządzenia z tej kategorii. Intercom to połączenie ponad 15 funkcji, które zapewniają nie tylko wygodę i użyteczność, ale także należyte bezpieczeństwo dla domu oraz jego mieszkańców.

Audio i video HD
Podstawową funkcją jest oczywiście przekazywanie video i audio, dzięki czemu domownicy mogą z łatwością dowiedzieć się tego, kto dzwoni do drzwi, a nawet odbyć interaktywną rozmowę. W tym miejscu zdecydowanie należy się zatrzymać i nadmienić, że Intercom to urządzenie, w którym jakość dźwięku i obrazu została wyśrubowana do maksimum. Producenci wyposażyli swoje urządzenie w zaawansowane mikrofony kierunkowe i szerokokątny obiektyw (z wbudowanym trybem nocnym), dzięki któremu obraz przekazywany jest w jakości HDR. Dodatkowo Intercom posiada funkcję biometryki głosu (pobierania próbek i rozpoznawania barwy) oraz usuwania szumów. Ta ostatnia okaże się szczególnie pomocna, w przypadku gdy na ulicy panuje hałas i osoba w mieszkaniu mogłaby mieć problem ze zrozumieniem przybysza. Jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu to Intercom zdecydowanie jest liderem w swojej kategorii i kwestia ta nie podlega dyskusji.

Wielozadaniowość
Drugą podstawowa funkcja Intercomu wiąże się z otwieraniem drzwi. Urządzenie potrafi sterować w czasie rzeczywistym nawet dwiema bramami i furtkami, a ich otwieranie odbywa się za pomocą kodu pin, aplikacji w telefonie lub zbliżeniowo (wymagane urządzenie z funkcją bluetooth). To duże ułatwienie w codziennym życiu, ale także ważny krok w drodze do bezpieczeństwa domostwa. Za pomocą małego czarnego krążka możemy w pełni kontrolować to, co dzieje się na zewnątrz i kto zostanie wpuszczony do środka.

Urządzenie Intercom przeznaczone jest do instalacji przy drzwiach wejściowych, bramie lub furtce. Sygnał przesyłany jest przez WiFi lub sieć lokalną. Dodatkowo system może być sterowany za pomocą aplikacji dostępnej na Android i iOS. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich funkcji Intercomu, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacja produktu na stronie producenta.