sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem?
(2017-02-14)
ze.png
 
 
Nasz dom, naszą twierdzą, dlatego też warto zadbać o to, aby był bezpieczny dla domowników. Szczególną uwagę warto zwrócić na ochronę podczas nieobecności. Złodzieje to doskonali obserwatorzy i zazwyczaj na dłuższy czas przed planowaną kradzieżą przyglądają się obiektowi. Zwracają uwagę na godziny, w których systematycznie wychodzimy do pracy i szkoły, dlatego też do włamań bardzo często dochodzi również w trakcie dnia, gdy w ogóle się tego nie spodziewamy. O odpowiednim zabezpieczeniu warto pomyśleć już na etapie wyboru projektu domu. Inteligentne domy to nie tylko komfort użytkowania dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Podstawową kwestią zabezpieczenia domu jest odpowiedni wybór drzwi, okien i zamków. Przy ich zakupie powinniśmy zwracać uwagę na obecność specjalnie wzmacnianych zawiasów i skrzydeł, uzyskane certyfikaty oraz cyfrę oznaczającą klasę zamków - im jest ona wyższa, tym zamek jest bardziej odporny na działania włamywacza. Nie warto jednak wydawać majątku na pancerne drzwi antywłamaniowe, gdyż według statystyk włamywacze najczęściej dostają się do domu przez okna - głównie balkonowe i tarasowe. Inwestując więc w stolarkę otworową najlepiej równomiernie rozłożyć wydatki, aby wszystkie elementy odznaczały się wysoką jakością w kwestii zabezpieczenia. Idealnym uzupełnieniem będą w tym przypadku rolety antywłamaniowe.

Najpowszechniejszą formą zabezpieczającą dom przed kradzieżą jest antywłamaniowy system alarmowy. Podstawowe formy takiego rozwiązania mają za zadanie jedynie odstraszyć intruza, dlatego też najrozsądniej będzie zainwestowanie w innowacyjne i bardziej zaawansowane systemy. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia pozwalające na przekazywanie informacji o naruszeniu przestrzeni domu bezpośrednio na telefon komórkowy. Wielu Inwestorów decyduje się również na montaż systemu monitoringu domowego. Dzięki temu, możemy na bieżąco kontrolować otoczenie, a w momencie gdy kamery namierzą intruza, sygnał wysyłany jest do centrali firmy ochroniarskiej, która następnie wysyła patrol interwencyjny. Dobrym pomysłem w kwestii bezpieczeństwa jest również instalacja systemu domowej automatyki oraz inteligentnego oświetlenia. Jego odpowiednie ustawienie pozwala na stworzenie pozorów, iż w mieszkaniu znajdują się domownicy, co sprawdzi się szczególnie w trakcie dłuższych wyjazdów.

Oprócz, powyższych rozwiązań warto pamiętać o tak podstawowych czynnościach jak zaciągnięcie rolet i solidne zamknięcie okien i drzwi przy każdym wyjściu z domu. Wyjeżdżając na wakacyjny urlop poprośmy zaufanego sąsiada, aby raz na jakiś czas doglądał naszej posesji, a także usuwał ulotki spod drzwi - ich stosy informują złodzieja o dłuższej nieobecności domowników. Oprócz tego, zwracajmy uwagę aby nie informować wszystkich o wyjeździe, szczególnie przez portale społecznościowe. Udanymi wakacjami lepiej pochwalić się już po powrocie do domu.