sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Jak wybrać odpowiednią pałkę teleskopową?
(2016-07-04)

Przede wszystkim dobre pałki teleskopowe są tylko i wyłącznie narzędziami przeznaczonymi do samoobrony. Możemy je bez najmniejszych problemów nabyć, a także posiadać przy sobie. Jednak wciąż potrafią wzbudzać wiele kontrowersji, szczególnie mowa tutaj o aspektach prawnych ich użycia. Najważniejszy wydaje się jej sam rozmiar. Waha się on najczęściej od 16 do 26 cm. Tak więc samo przenoszenie hartowanej pałki teleskopowej powinno być dla nas naprawdę wygodne. Im ona będzie mniejsza, tym jeszcze lepiej dla nas. Poza tym może stanowić swoiste przedłużenie naszej ręki.

palki-obronne(1).jpg

Rodzaje pałek teleskopowych
Klasyczna i najlepsza pałka teleskopowa składa się oczywiście z rękojeści i jej zakończenia. Mamy też pierwszy oraz drugi segment ramienia długiego. A na samym końcu umiejscowione jest jego zakończenie. Są pałki hartowane, niehartowane oraz szkoleniowe. Posiadają oczywiście różne rozmiary. Wystarczy odwiedzić sklep http://hotspray.pl/ i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Mogą one być wykonane z bardzo różnych materiałów, najczęściej jest to ciągniona rura stalowa bez szwu. Następnie mogą jeszcze być oksydowane, hartowane, czy nawet chromowane w różnych kolorach. W niektórych wypadkach trafimy nawet na wykonanie z twardego tworzywa sztucznego zwanego polipropylenem. Istnieje nawet opcja wykonania rękojeści w kolorze, w którym sobie tego zapragniemy.

Pałka teleskopowa – kupić, czy nie kupić?
Pałki obronne teleskopowe możemy wykorzystać zarówno do uderzeń, dźwigni, jak i rozbijania szyb albo pokonywania przeszkód. Dzięki składanej konstrukcji mamy zagwarantowaną pełną dyskrecję przenoszenia. Warto też wspomnieć o plastikowej kaburze, która umożliwia nam w pełni przypięcie jej do jakiegoś pasa albo też kamizelki taktycznej. Dla niektórych teleskop kojarzy się głównie z lunetą teleskopową. A jak powszechnie wiadomo przyrząd ten gwarantuje nam patrzenie na oddalone obiekty, więc coś zupełnie innego. Taki przyrząd posiada rozsuwane segmenty. Zakup pałki ESP baton to będzie z pewnością dobra inwestycja, bo zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Do samoobrony mogą także posłużyć kubotany. Nie wszyscy jeszcze dokładnie poznali ten przyrząd. Jest on bardzo mały i niepozorny, jednak skuteczność nie ma sobie równych. Kubotan jest nawet nieco krótszy od ołówka, z reguły jego wielkość nie jest większa niż 14-15 centymetrów. To co je charakteryzuje, to że obydwa końce ma lekko ścięte, jednak nie zaostrzone. Najbardziej popularna wersja to zakończenie tępym stożkiem. Może być wykonane z bardzo wielu materiałów jak metal, drewno, plastik. W teorii wygląda jak długopis lub patyk, a może zdziałać naprawdę wiele. Dzięki tak niedużemu rozmiarowi całkowicie wygodnie mieści się w dłoni. Oba końce mogą nawet wystawać lekko poza krawędź naszej pięści.