sklepzkamerkami
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Jak skutecznie zabezpieczyć dom – alarmy, czujniki i inne akcesoria
(2016-05-16)

Bezpieczeństwo domu każdy z nas traktuje priorytetowo. To przecież własne cztery kąty stanowią symbol braku zagrożenia, rodzinnego ciepła, spokoju i pewności. Różne losowe zdarzenia sprawiają jednak, że domowy ład bywa często przerywany. Takie wypadki jak pożary lub chociażby włamanie mogą przytrafić się każdemu z nas. Warto zatem odpowiednio wcześniej skutecznie obronić się przed tego typu sytuacjami. Za pomocą różnych urządzeń i gadżetów jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych niechcianych incydentów.

honeywell_home_alarm(1).jpg

Instalacja różnych czujników lub alarmów nie uchroni nas całkowicie przed wszystkimi możliwymi niebezpieczeństwami. Z pewnością jednak zmniejszy ryzyko ich wystąpienia i zafundujemy sobie więcej komfortu psychicznego. Jak zatem skutecznie zabezpieczyć dom? Oto kilka akcesoriów, w które z pewnością warto zainwestować.

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu i fotokomórki to bardzo proste urządzenia, które z pewnością warto zamontować na swojej posesji. W bardzo łatwy sposób zobaczymy, czy po zmroku ktoś niepożądany nie krząta się po naszym podwórku. Instalacja tego typu akcesoriów jest niezwykle łatwa, a sam sprzęt nie należy do szczególnie drogich. Warto zatem poważnie rozważyć ich zakup.

Domofony

Wbrew pozorom domofony odgrywają niezwykle pożyteczną rolę. Zamontowanie takiego systemu pozwala zabezpieczyć się przed niechcianymi „gośćmi” na posesji. Najlepiej, gdyby domofon miał wbudowaną kamerę, przez którą dodatkowo widzielibyśmy, kto próbuje dostać się pod nasze drzwi. Instalacja domofonu również nie należy do wyjątkowo kosztownych. Tym bardziej zaleca się zakup tego urządzenia. Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli domofonów, które różnią się od siebie nie tylko możliwościami technicznymi, ale też designem.

Alarmy

Podstawowe akcesorium wyposażenia domu, służące jego bezpieczeństwu. Gdy tylko złodziej lub inna niepożądana osoba przekroczy próg naszego domostwa, od razu uruchamiany jest głośny dźwięk, który skutecznie powinien odstraszyć intruza. System alarmowy musi jednocześnie być podłączony do służb ochrony, które bardzo szybko zareagują na przesłany do centrali niepokojący sygnał. 

Czujnik dymu

Pożary każdego roku niszczą setki domostw w całej Polsce. Aby się przed nimi uchronić i odpowiednio szybko zareagować na pojawiające się zagrożenie, warto zamontować sobie czujniki dymu. Te proste urządzenia w porę informują nas, gdy w domu dochodzi do zaproszenia ognia. Warto mieć to na względzie i pamiętać, że nawet dziś nietrudno doprowadzić do pożaru. Według statystyk ich najczęstsza przyczyną są chociażby wady instalacji elektrycznej, które często trudno dostrzec gołym okiem.

Gdzie kupić takie akcesoria?

Akcesoria chroniące dom przed nieszczęśliwymi wypadkami znaleźć można w różnych sklepach. Taki asortyment znajduje się między innymi w punktach sprzedaży produktów szeroko pojętej elektroniki. Wiele tego typu produktów znajdziemy też w Internecie (np. tutaj: http://sklep.el12.pl/).